Nevşehir'de Bulunanlar 'yok artık' Dedirtti - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

11 Temmuz 2019 Perşembe

Nevşehir'de Bulunanlar 'yok artık' Dedirtti800 yıl sonra ortaya çıktı  Nevşehir'de yeraltında bulunanlar 'yok artık' dedirtti

Dünyanın en büyük yeraltı şehri olarak bilinen Nevşehir'de, 13.yüzyıla ait kilise ve kilisenin yanında yer alan mezarlar bulundu.

Nevşehir'de ortaya çıkartılan kilisenin, geçmiş dönem hakkında önemli bilgiler vermesi planlanırken, bulunan mezarlar tarih severleri heyecanlandırdı. Kilisenin hemen yanında bulunan mezarlarda, o döneme ait papaz kıyafetleri, haç işaretleri ve gözyaşı şişeleri ortaya çıkartıldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bize tarihi bir vesika olarak bu şehirde ve bölgede yaşayan insanların tarihini aydınlatma açısından çok önemli veriler elde etmekteyiz. Şimdi bunlardan bir tanesi de kiliseler. Mezarlar hemen kiliselerin yanına yaptırılmış ve yanına definler yapılmış. Burada yatanların huzurlu bir şekilde yatmaları ve huzura kavuşmaları için yaptıkları bir şeydir. Tabi ortaya çıkan bu mezarlarda çok sayıda rahip kıyafetleri, gözyaşı şişeleri ve o döneme ait ciddi enstrümanlar ve tarihi kalıntılar ortaya bırakmış oluyor." dedi

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir’de bulunan dünyanın en büyük yeraltı şehrinde yapılan çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade ederken burasını çalışmaların tamamlanmasının ardından yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açacaklarını söyledi.

Kaynak : İnternethaber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex