Özlem Hoca Unutulmadı. Müftülükten Jest - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

12 Temmuz 2019 Cuma

Özlem Hoca Unutulmadı. Müftülükten JestDiyarbakır İl Müftülüğü Engelli Koordinatörü Merhume Özlem Özkan Hoca’nın vefat yıl dönümü münasebetiyle anma programı düzenledi

14 Temmuz 2018 tarihinde Erzurum’un Çat ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu 2,5 yaşındaki oğlu Ahmet Yasin ile birlikte hayatını kaybeden Diyarbakır İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörü Merhume Özlem Özkan için İl Müftülük Konferans salonunda Anma programı düzenlendi.

Programa Diyarbakır İl Müftü Yardımcısı Nihat KOÇ, Aile ve Dini Rehberlik koordinatörü Fatma KARTI, Diyarbakır İşitme Engelliler Derneği, Kuran Kursu öğreticileri, sevenleri ve öğrencileri katıldı.

Kuran'ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını, Aile ve Dini Rehberi koordinatörü Fatma KARTI yaptı.

KARTI: "Özlem Hocayı kardeşi gibi gördüğünü, iki yıl önce kaybettiğim kardeşimle birlikte Özlem Hocayı da kaybettiğim için 3 yıl içerisinde iki kardeş kaybettiğini" aktardı.

Mevlid-i Şerif okunmasıyla devam eden program, daha önce sevenleri ve mesai arkadaşları tarafından okunan hatimlerin, dualarının okunmasıyla son buldu.Özlem Özkan Kimdir?

Kendisini Sakarya/Akyazı İmam Hatip Lisesinde Süper Lise Mezunu olduğu halde dini anlamda eksikliklerini gidermek ve daha iyi, verimli hizmetlerde bulunmak amacıyla fark derslerini vererek İmam Hatip okudu.

Diyanet İşleri Başkanlığında Kuran Kursu hocası olarak görev alan Özkan, kendi okuduğu Akyazı/Kuzuluk Fatih Camii Kuran Kursuna Kuran kursu öğreticisi olarak atandı.

Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu İşaret dili kursuna katılmış, işaret dili eğitimini alan Özkan son olarak Diyarbakır İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü görevini gönüllü olarak üstlendi.

14 Temmuz 2018 tarihinde Diyarbakır’dan Erzincan istikametine giderken Çat ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazasında oğlu Ahmet Yasin ile birlikte hayatını kaybetti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex