Sözde İlahiyatçı Alkol ve Karma Havuz İstedi - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

4 Temmuz 2019 Perşembe

Sözde İlahiyatçı Alkol ve Karma Havuz İstedi


Daha önce eşcinselliği savunan, terör örgütü PKK’ya açıkça destek mesajları veren Gezi kalkışması sırasında tanınan ve “Gezi’nin imamı” diye adlandırılan,İslamiyete ve dinin kutsallarına sürekli dil uzatan sözde ilahiyatçı yazar R. İhsan Eliaçık sosyal paylaşım üzerinden yaptığı açıklamada alkol ve kadınlı erkekli havuzların olması gerektiğini savundu.

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediyeye ait tesislerde alkol ve havuzlarda "karma" uygulama olmayacağını belirtmesi üzerine tepki gösterenlerden biri olan ilahiyatçı yazar R. İhsan Eliaçık "Bir belediyenin sadece alkolsüz mekan ve haremlik-selamlık havuz işletmesi vatandaşlar arasında ayırım yaptığı anlamına gelir." dedi.

Eliaçık’ın skandalları bitmiyor. Daha önce “Ne İslam dinlerden bir din, ne Hazreti Peygamber bir din adamı, ne de Kur’ân kutsal bir kitaptır. Eğer Kur’ân bir kutsal kitap olsaydı ölü metinden başka bir şey olmazdı” diyen Uhud Savaşı’yla ilgili çirkin ifadeler kullanarak “Uhud Savaşı’nda mağlubiyet sebebi okçuların mevzilerini terk etmeleri değildir; Müslümanların sarhoş olmalarıdır. Uhud’da o gece içki içip sarhoş olanların hepsi sabaha öldüler” deme cesaretini gösteren sözde ilahıyatçı malum çevrelere yaranmak için alkol ve karma havuz talebinde bulunan paylaşımlarda bulundu.

Odatv'nin haberine göre, İmamoğlu, "Geçenlerde duyuyorum. ‘Belediyenin sosyal tesislerinde alkol olacakmış.’ Ben Beylikdüzü’nde 9 sosyal tesis açtım. Birinde alkol var mı Allah aşkına? Bizim dönemimizde açıldı” diye konuşurken, “Kadınların ve erkeklerin aynı yerde havuza gireceği” iddiaları için ise Beylikdüzü Belediye Başkanlığındaki icraatlarını örnek gösterip, "İki tane havuz açtım. Saatleri günleri ayrı. Bu şehir akılla bilimle ve insanların uzlaşmasıyla, bir arada barış ve özgürlük içinde eşit paylaşarak… Şeffaflığı, saydamlığı, katılımcılığı hakim kılarak muazzam bir kent var edeceğiz. Biz buna hazırız. Ekibimiz müthiş bir ekip. Benim ekibim 16 milyon İstanbullu" demişti.

İlahiyatçı yazar R. İhsan Eliaçık ise, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak dikkat çeken bir paylaşımda bulunarak, İmamoğlu'nu eleştirdi.

Eliaçık, paylaşımında laiklik vurgusu yaparken, "Bir belediyenin sadece alkolsüz mekan ve haremlik-selamlık havuz işletmesi vatandaşlar arasında ayırım yaptığı anlamına gelir. Alkollü ve karışık havuz isteyenler için de yer olmalıdır çünkü onlar da vergi veriyor. Asıl laiklik bu değilse nedir?" diye sordu.

İhsan Eliaçık'ın paylaşımı şu şekilde:Odatv.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex