Valilikten İstanbul Müftüsüne Jest - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

7 Temmuz 2019 Pazar

Valilikten İstanbul Müftüsüne Jestİstanbul Valiliği tarafından İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’a emekliliği için “Vefa ve Veda” programı düzenlendi.

Programa Merkez Valileri İstanbul Grup Başkanı Süleyman Kahraman, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, DİB Başkanı, Eski Diyanet İşleri Başkanları Dr. Tayyar Altıkulaç ve Prof. Dr. M. Said Yazıcıoğlu, İSAM Başkanı Prof. Dr. Raşit Küçük, IRCICA Genel Direktörü Doç. Dr. Halit Eren ve Bilal Erdoğan katıldı.

İstanbul’da Hoş Bir Sada Bıraktı

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Yılmaz için hazırlanan mini belgesel gösterimiyle başladı. Programda konuşma yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Hasan Kamil Hocayı tanımaktan ve onunla mesai birlikteliği yapmaktan büyük bir onur duyuyorum. Bütün mesaisinde dilini, davranışını, vazifesini gönülden ve devamlı güler yüzlü bir şekilde yapmıştır.

Hasan Kamil Hocamız İstanbul’da hoş bir sada bıraktı. Bugün herkes hocamızı ‘Hocam biz senden razıyız Allah da senden razı olsun’ cümleleriyle uğurluyor. Aslında biz onu uğurlamıyoruz. Çünkü hocamız yarından itibaren ilim irfan yuvasında, hayırlı nesil yetiştirmeye yeniden başlıyor.

Hasan Kamil Hocamızdan bu şehrin hadimi olarak hakkını helal etmesini istiyoruz. Sayın Hocam, yolunuz ve bahtınız açık olsun.” diyerek konuşmasını tamamladı.

“Dün İle Aramızda Köprü Kurmak İçin Çalıştık”

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, “Fakir bir Rumeli ailesinin çocuğu olarak büyüdüğüm hayatımda Rabbim bana öğretmenliği ve il müftülüğünü nasip etti. 11. İstanbul Müftüsü olarak göreve başladıktan sonra büyük bir tarih hazinesinin üstünde olduğumuz gerçeğini daha yakından öğrenme imkânım oldu. Müftülük sıfatı İstanbul ile buluşunca daha derin bir anlam kazanmaktadır.

İstanbul müftülüğü görevim boyunca bizden önce vazife yapmış olan hocalarımızın yolunda yürüdüm. Değerlerimizi dünden bugüne aktarmak, dün ile aramızda köprü kurmak ve geleceğimizi şekillendirmek amacıyla çalıştık. Bu unvanı taşımaktan daima onur ve gurur duydum. Toplumun her kesimiyle çeşitli vesilelerle bir araya gelmeye özen gösterdim. Müftülüğümüzün kapılarını açarak halkımızı ağırlamak istedik.

Böyle bir programın gerçekleşmesini sağlayan İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya’ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Veda programı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ın İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’a plaket ve hediye takdiminin ardından fotoğraf çekimiyle sona erdi.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir

Siteniz Anında İndexlensin

Siteniz Anında İndexlensin
Anında İndex