DiniErkYaz dönemi Kuran Kurslarının bu hafta sonu son bulmasıyla işsiz kalacak olan binlerce Fahri öğretici için yeni bir umut daha doğdu.

İstanbul Müftülüğü başta olmak üzere pek çok müftülük kadrolu ya da sözleşmeli Kuran Kursu öğreticisinin yanında saat karşılığı ücretle çalıştırılacak ( fahri) öğretici almak için ilana çıktı.

İstanbul Müftülüğü yayınladığı duyuru ile 2019-2020 Kış dönemimde çalıştıracağı 99'u erkek 1288 kişi için yaptığı duyuruda fahri öğretici olarak çalışmak isteyenlerin 16 Ağustos 2019 mesai saati bitimine kadar çalışmak isteyecekleri müftülüklere müracaat etmelerini istedi.

Diğer illerde fahrilerin müftülük web sitelerini takip etmeleri ya da il ya da ilçe müftülüklerine sorarak alımların ne zaman başlayacağını öğrenebilirler.

Sınava girmek isteyenlerde aranacak şartlar şöyle;

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2-Diyanet işleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki ortak nitelik şartını taşımak.

3-imam-Hatip Lisesi, Ön lisans veya Lisans düzeyinde dini öğrenim mezunu olmak,

4-2018 yılı KPSS (DHBT) puanı 60 ve üzeri olmak,

5- 4-6 Yaş grubu Kur'an kursları için; 3'üncü maddede belirtilen dini öğrenim düzeylerinden birine sahip olmakla birlikte çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili resmi diploma veya 19.01.2017 tarihinden önce herhangi bir kuruluştan çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili 296 saat ve üzeri belge veya sertifikaya sahip olmak veya 19.01.2017 tarihinden sonra herhangi bir kuruluştan çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili 380 saat ve üzeri belge veya sertifikaya sahip olmak.

6-Kur'an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak,

İstanbul Müftülüğü alım ilanı için buraya tıklayınız

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor