DiniErk
Mekke Sağlık Ekip Başkanı Kemal Uludağ Mekke'deki sağlık hizmetleri ile ilgili verdiği bilgide,  sağlık ekibi olarak 500 kişiden oluştuklarını aktararak, bu ekibin 60 kadarı idari personel, diğeri tamamıyla sağlık personelinden oluştuğunu söyledi.

Türkiye'den seçilmiş çok iyi bir kadroları bulunduğunu dile getiren Uludağ, Mekke hastanesinin merkez olduğunu ayrıca Medine hastanesinin yanı sıra 14 sağlık ocağı ve 2 gezici ekiple Türk hacı adaylarına hizmet sunduklarını kaydetti.

Diyanet Mekke Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Rıdvan Yalçın da 120 yataklı hastanede acil ünitesi ile ambulans sistemi de bulunduğunu, 24 saat hizmet veren hastanelerinin yatak kapasitesini gerekli durumlarda artırabildiklerini bildirdi.

Polikliniklerde 16 uzmanlık alanında 60 uzman doktorları olduğunu belirten Yalçın, polikliniklerde laboratuvar, röntgen, ultrason, eko hizmeti verdiklerini aktardı.

Arafat'ta sahra hastanesi kurduklarını bildiren Yalçın, "Hastanemizdeki hastalarımızı Arafat'a taşıyoruz. Orada Arafat vakfelerinden sonra tekrar hastaneye aynı şekilde taşıyacağız" dedi.


Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor