DiniErkDiniErk


Fadime ARSLAN
Diyanet İşleri Başkanlığının müftülüklere bayan müftü yardımcısı atamaları devam ediyor. Bolu'da ilk kdın müftü yardımcısı da göreve başladı.

Kocaeli Karamürsel İlçesi Vaizi Fadime Arslan 2019 yılında Görevde Yükselme Sınavında başarılı olarak Bolu İl Müftü Yardımcılığına atanarak ilin ilk bayan müftü yardımcısı olma unvanını da elde etmiş oldu.

Bolu İl Müftü Yardımcısı Fadime ARSLAN Kimdir

İstanbul İli Bakırköy İlçesinde doğdu. İlkokuldan sonra hafızlığını tamamlayarak arapça eğitimi aldı. Bakırköy İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu. Kastamonu Taşköprü İlçesinde fahri olarak Kur’an Kursu Öğreticiliği yaptı. 2008 yılında Kur’an Kursu Öğreticisi olarak Kocaeli İline atandı. Gebze, Gölcük ve Karamürsel İlçelerinde Kur’an Kursu Öğreticiliği yaptı.

2015 yılında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 2016 yılında Vaizlik sınavını kazanarak Kocaeli Karamürsel İlçesi Vaizi olarak atandı. 2017 – 2019 yılları arasında Karamürsel Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Koordinatörlüğünü yürüttü.
2019 yılında Görevde Yükselme Sınavında başarılı olarak Bolu İl Müftü Yardımcılığına atandı. Tefsir alanında yüksek Lisans çalışması yapmakta olup evli ve üç çocuk annesidir.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski

SponsorSponsor