DiniErkÇankırı Müftülüğüne bağlı Çavuşoğlu Hafızlık Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda 2019-2020 eğitim öğretim döneminde görev alacak 4-6 Yaş Kur’an kursu öğreticileri ile yetişkinlere yönelik eğitim verecek olan Kur’an kursu öğreticilerine yönelik eğitim semineri gerçekleştirildi.

İl Müftüsü Bürhan KELEŞ’in “Yaygın Din Eğitiminde Kur’an Kurslarının Yeri ve Önemi” konulu açılış konuşmalarının akabinde Din ve Eğitim Hizmetleri Şube Müdürümüz Mehmet Sait KILIÇ Kur’an Kursları Uygulama Esasları ile ilgili genel bir bilgilendirmede bulundu. 

Seminer programının devamında İl Müftü Yardımcısı Melek OVACIKLI tarafından “Din Eğitiminde Pedagojik İlkeler ve Erken Çocuklukta Dini ve Ahlaki Gelişim” konulu sunum icra edildi. 

Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Koordinatörü Şükran YÜZBAŞI’nın “ Kur’an Öğretim Teknikleri”, İl Vaizi Selcem TAN’ın “Din Eğitiminde Temel İlkeler ve Örnekler”,İl Vaizi Kevser YAZICI’nın “4-6 Yaş Grubu Eğitimde Duygusal Gelişim ve Pedagoji” ,İl Vaizi Yeliz LİV’in “4-6 Yaş Kur’an Kurslarında Öğretim Teknikleri”hususunda sunumları ile seminere devam edildi. 

Öğreticilere eğitim sürecinde dikkat etmeleri gereken hususların yanı sıra eğitim sürecinde karşılaşabilecekleri problemlerle nasıl başa çıkabileceklerine dair tecrübî bilgilerin aktarılmasi ile seminer programı son buldu.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor