DiniErk
DiniErk


Fransa'nın Bayonne kentindeki cami önünde düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi ağır yaralandı. Müslüman iki yaşlı adam caminin yakılmasını önlemek için vuruldu.

Fransız basınındaki haberlere göre, Bayonne'daki cami önünde yerel saatle 15.00 sularında gerçekleşen silahlı saldırıda, eski asker olduğu ifade edilen 84 yaşındaki  saldırgan, caminin önündeki bir aracı da ateşe verdi. İtfaiye ekiplerinin müdahale etmesiyle yangın kontrol altına alındı.

Fransız haber ajansı AFP'ye olay yerinde konuşan Bayonne Belediye Başkanı Jean-Rene Etchegaray, saldırganın camiye arabayla yaklaştığını ve caminin yan kapısından içeriye yanıcı bir madde attığını söyledi.

Belediye Başkanı Etchegaray, olayın devamını şu şekilde aktardı:

"İki kişi dışarıya çıktı, 74 ve 78 yaşındaki Müslüman iki yaşlı adam caminin yakılmasını önlemek isterken, zanlı bu kişilere ateş açtı, birini boynundan, diğerini de göğsünden ve kolundan vurdu. Daha sonra olay yerinden kaçtı."

Fransız polisi, şüphelinin olay yerinden ayrılırken bir arabayı da ateşe vermeye çalıştığını açıkladı.

Saldırgan, araba plakası sayesinde takip edildi ve 5 bin kişilik Saint-Martin-de-Seignanx'daki evinin yakınlarında gözaltına alındı.

Fransız haber ajansı AFP'nin haberine göre, soruşturmayla yakından ilgili bir kişi şüphelinin ismini Claude Sinke olarak açıkladı ve şüphelinin saldırıyı gerçekleştirdiğini itiraf ettiğini söyledi.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor