DiniErk
Hafızlık ve Din Eğitimi veren kurumlardan olan Vuslat Derneği'nin  Barış Pınarı Harekatı'na manevi destek amacıyla öğrencilere yaptırdığı dua sol medyayı rahatsız etti.

Solcuların borazanlarından biri olarak yayın yapan SolHaber haber sitesi, Vuslat Derneği'nin  Barış Pınarı Harekatı'na manevi destek amacıyla öğrencilere yaptırdığı duayı manşetine taşıyarak "Gerici dernek çocuklara harekat için hatim indirtti" başlığı ile okurlarına duyurdu.

Haber sitesi, derneğin yaptırdığı duaya haberinde yer vererek, "Kendilerine ait medreselerde hafızlık eğitimi verdiklerini söyleyen gerici Vuslat Derneği, Suriye'ye yönelik harekat nedeniyle çocuklara hatim indirtti.Küçük yaştaki çocuklara "hafızlık" adı altında "eğitim" verdiğini iddia eden gerici ve yandaş Vuslat Derneği, Suriye'ye yönelik harekat nedeniyle çocuklara hatim indirtti." şeklinde verdi.

 Vuslat Derneği Genel Başkanı Muhsin Keleş'in de sözlerinin yer aldığı haber, veren ve duayı bile hazemedemeyen solcuların bu tür haberlerinin ilk olmadığı gibi son da olmayacağı biliniyor.
VUSLAT DERNEĞİNDEN MEHMETÇİĞE DUA

Vuslat Derneği'nin desteklediği medreselerde eğitim alan öğrenciler ve öğretmenleri, harekatın başarılı olabilmesi için dua etti.

Medreselerde hafızlık eğitimi alan öğrenciler ve öğretmenlerinin, Barış Pınarı Harekatı'nın başarılı olabilmesi için dua ederek Kur'an-ı Kerim okuduğu ifade edilen açıklamada, Vuslat Derneği Genel Başkanı Muhsin Keleş'in şu görüşlerine yer verildi:

"Ülkemiz için büyük bir önem arz eden Barış Pınarı Harekatı'nda dua ordularıyla birlikte Mehmetçik'in yanındayız. Çanakkale'de birçok millete karşı yürütülen mücadele ne ise bugün tüm engellemelere rağmen teröre karşı istikrarlı bir şekilde yürütülen mücadele odur. Her fırsatta aziz milletimizin değerlerine, hudutlarına, ilkelerine saldırmayı vazife edinenlere karşı verilecek en güzel cevap güney sınırımızda yürütülen bu barış harekatının zafer ile neticelenmesi olacaktır.

Bu bağlamda her zaman olduğu gibi her şeyimizle, 'ezan dinmesin, bayrak inmesin, vatan bölünmesin' diye mücadele eden Mehmetçik'imiz, devletimiz ve aziz milletimizin yanındayız. Hafızlarımızın günlük duaları, fetih sureleri, hatimleri devam edecek. Operasyon hayırla tamamlanacaktır inşallah."

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor