DiniErk
DiniErkKuran-ı Kerimi öğrenen çocuklar için cami içine kurulan trambolin yüzünden cami imamına soruşturma açıldı.

Suudi Arabistan'da bir camide yapılan bir etkinlik nedeniyle cami içerisinde konulan trambolin ve oyun alanı cemaatin tepkisine yol açınca yetkililer imam hakkında soruşturma açtı.

Suudi Arabistan  İslami İşler Bakanlığı, Dawah ve Rehberlik ( MOIA ), Riyad camii içerisinde çocuklara dönük olarak açılan trambloin ve oyun alan için önce camideki kameraları incelemeye aldı.

Görüntülerde Riyad'ın güney semtinde bulunan caminin içinde yer alan bir trambolin üzerinde çocukların oyun oynadıkları ve atladıkları yer alıyordu.

Pek çok Suudi, camilerin içinde oyun alanlarının kabul edilemez, haram ve yasadışı olduğunu iddia ederek şikayette bulununca yetkililer harekete geçti.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapan İslami İşler Bakanlık sözcüsü Abdul Aziz Al Askar, oyun alanının yerel bir caminin ikinci katına yerleştirildiğini , etkinliğin Kur'an-ı Kerim öğrenen bir çocuğun başarısı üzerine olduğunu söyleyerek "Bakanlığımız, mevzuatımızın açık bir ihlalini teşkil eden bu tür kutlama olayına izin vermemektedir. Hem cami görevlileri hem de imam bu konuda sorumlu tutulacak" dedi.

Haber : Mariam Nabbout

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor