DiniErk
2019 - 2020 Yılı Üniversite Öğrencileri Umre Tur ve Fiyatları Belli Oldu...

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 - 2020 Yılı Üniversite Öğrencileri Umre Tur ve Fiyatlarını açıkladı.

Yapılan açıklamalarda umre süresinin Mekke’de kalış süresi 4-5 gün,  Medine’de ise 2-3 gün olacağı ve en fazla 8 günü geçmeyecek şekilde belirtilirken toplam 20 ayrı turun düzenleneceği yolculuklara ait uçakların 16 turu Ankara'dan kalkacağı, dört turun da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından kalkacağı belirtildi.

Mekke’de Harem’e ulaşım servislerle sağlanacağı belirtilirken ücretlerin iki kişilik odalarda kalmak isteyenler için 2800, üç kişilik odalarda 2900 ve dört kişilik odalarda kalmak isteyenler için ise 3000 Suudi Arabistan Riyali olacağı belirtildi.

Diyanet, aynı dönemlerde ve aynı şartlarda umre yapmak isteyen üniversitede okumayan öğrencilerden de oda durumuna göre 3100 ve 3300 SAR, Çocuklarıyla birlikte gitmek isteyen veliler yada öğretmenlerden de  3500 - 3650 SAR alacağını daha önce açıklamıştı. 

Uzak illerden Ankara'ya yada İstanbul'a gelmek zorunda kalanların ulaşım masraflarının hangi tarafça karşılaşılacağı konusunda açıklama yapılmadı.

Tura katılmak isteyenlerin müftülüklerden gerekli bilgiyi alabileceği ve kayıtlarını müftülüklerden yaptırabilecekleri söylendi.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor