DiniErkAzerbeycan'da 15 yıl önce başlatılan ezan yasağını Türk Medyası sulandırıp sulandırıp okurlarının önüne yeni bir habermiş gibi tekrar  tekrar veriyor.

Azerbeycan'daki ezan yasağını ve İslam düşmanlığını bilenler bu haberlerin kasıtlı olarak Türkiye'de yayınlandığını , bazı çevrelere gizli gizli mesajlar şeklinde verildiğini iddia ediyorlar.

Sol yayın yapan Gerçek Gündem'in dün, SOLHaber adı ile yayın yapan haber sitesinin bugün "Azerbaycan'da hoparlörle ezan yasağı" başlığı ile verdiği haberin 12 yıl önce harfi harfine Hürriyet dahil bir çok haber sitesinde yayınlandığını ve bu haberin yeni uygulama değil yıllardır Azerbeycan'daki Müslüman karşılığının bir çalışması olduğunu söylediler.

SOLHaber, haber kaynağını da sanki Fransız Haber Ajansından (AFP) aldığını belirterek haberini kuvvetlendirmek istese de sadece okurlarını kandırmış oldu.

Konu hakkında DiniErkHaber'in görüştüğü kişiler, bu tür haberlerin kasıtlı olarak verildiğini, "ezan düşmanlarının , ezana tahammülü olmayanların sanki "onlar yapıyor, biz de yapalım" tarzı çalışmalarının eseri olarak görülmelidir. Geçtiğimiz haftalarda da Star yazarı hopörlerlerin kısılmasını istemişti."Ezana hem sağdan hem de soldan vurmaya çalışıyorlar. Azerbeycan'da gerçekten ezanlar susturuluyor. Bu yeni bir olay değil.

Azerbaycan rejimi, sayıları ülke nüfusunun binde birine bile ulaşmayan Siyonistlerin isteği üzerine Müslümanları yoğun baskı altında tutmaktadır. Kasım 2010’da bu ülkenin orta dereceli okullarında başörtüsü yasaklandı. Bunlarla yetinmeyen Azerbaycan hükümeti ezanın minarelerden okunmasını yasakladı. Azerbaycan’da İslam’ın yayılmasını önlemek için çirkin ve aşağılık oyunlardan geri durulmamaktadır. " şeklinde ifade ettiler.

İşte ezan düşmanlarının çakma/ bayat haberleri.

6 Ekim 2019 Tarihli Gerçek Gündem


7 Ekim 2019 Tarihli SOLHaber17 Mayıs 2007 Tarihli Hürriyet

#Azerbeycan #ezanyasağı #Medya #İslam  @GerçekGündem @SOLHaber Müslüman @AFP @Hürriyet #sondakika #FOXHaber #EnayiMiyim

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor