DiniErk
DiniErk


Çekmeköy'de bir ilkokulun öğrencileri üzerinde 'besmele', 'peygamber' gibi dini kavramların yazılı olduğu kağıtların üzerine ayaklarıyla bastırıldı.

Çocukların kağıtları ayakları altına aldığı görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekti.

Öte yandan, polisler okulda inceleme yaptı.


Çekmeköy'de bulunan bir İlköğretim Okulunda çekildiği iddia edilen görüntülerde, okul bahçesindeki öğrencilerin ayakları altındaki İslami terimler yazılı kağıtlar, sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Sosyal medyada dolaşıma giren Çekmeköy'de çekildiği iddia edilen görüntüler tartışma doğurdu.

Görüntülerde, besmele, Kuran, sevap, salavat, hadis gibi İslami terimlerin yazılı olduğu kağıtlar okul bahçesindeki öğrencilerin ayaklarını altında olduğu görülüyor.

İÇİŞLERİNE ŞİKAYET ETTİLER

Öğrenciler başlarındaki öğretmenin komutlarıyla hareket ediyor. Okul yönetiminin ne amaçla böyle bir etkinlik düzenlediği henüz bilinmiyor.

Sosyal medyada paylaşılan o görüntüler vatandaşlardan büyük tepki aldı.

Sosyal medya kullanıcıları yapılanlara anlam veremezken, bazı vatandaşlar da görüntüler yüzünden okul yönetimini, dini değerleri aşağıladıkları gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürülüğüne şikayet etti.

Öte yandan, polis, görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine harekete geçti. Okula gelen polis ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı.


Cep telefonu ile çekilen görüntülerde çocuklar üzerinde yazı bulunan kağıtların üzerine basıyor.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor