DiniErk
DiniErk


Anadolu Gençlik Derneği’nin Konya’da astığı afişlerin tartışmaları Saadet Partisi ve MGV; AGD içerisinde farklı cephelerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi reklam panolarına, üzerinde kan, Haç ve siyonistlerin sembolleriyle bezenmiş ve Kur'an-ı Kerim'deki Maide Suresi 51. Ayet’ten,  "Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin.  Allah zalimler topluluğunu doğru yola eriştirmez" ifadelerinin yer aldığı afişlern asılması sonrası ortaya çıkan tepkilerle parti ve vakıf arasında gerginlik yaşanmaya başladı.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazır Cihagir İslam, sosyal medya hesabından bu ayetleri paylaşanlara tepkisini gösterdi.

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'in tepki göstermesi ile gelişen olaylarda  Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam kendisine özür gibi teşekkür ederken, AGD; MGV sosyal medyadan özür açıklaması yaptı, afişler toplandı yerine Türk Bayrağı afişleri asıldı.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam'ın paylaşımı için tıklayınız.:MGV, AGD'nin Basın Açıklaması


 Cihangir İslam'ın özür şeklinde açıklama yapan derneğe de bu açıklamanın yine duraklarda yapılmasını tavsiye ettiği görüldü.Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor