DiniErk
DiniErk


Kocaeli Derince Murat Evler Camii’ne İzmir’den tayin olarak gelen ve Müezzin olarak görev yapan Muhammet Ercan Çakır (35) geçirdiği bunalım sonrasında cami içinde hayatına son verdi.

Alınan bilgi ve iddialara göre 8 yıl Derince Tahtalı Mahallesi Koçoğlu Köyü’nde imamlık yapan Muhammet Ercan Çakır. bir süre önce İzmir’e tayin edildi.

Memleketi olan İzmir’de 6 ay görev yapan müezzin, daha sonra kendi isteğiyle tekrar Kocaeli’ne atandı ve Derince Murat Camii’nde müezzin olarak görev yapmaya başladı.

Çevresi tarafından sevilen bir kişi olan Muhammet Ercan Çakır iddialara göre öğlen namazını kıldıran ve bahçede cemaatle çay içip sohbet etti. Cemaat ikindi namazını kılmaya geldiğinde müezzini bulamadılar ve bir kişi imamlık yaparak namaz kıldırdı. İddialara göre genç müezzin daha sonra camiye geri döndü ve hayatına son verdi.

Arkadaşları tarafından bulunan genç müezzinin  4 yıl önce evlendiği ve 3 yaşında bir çocuğu olduğu, maddi sıkıntısı olmadığı ve çevresi tarafından da sevilen, yardımsever kişiliği ile tanındığı belirtilirken, geçirdiği bir anlık bunalım sonrasında hayatına son verdiği söyleniyor. Geride bir de yerini bildiren mektup bıraktığı iddia edilen genç müezzin, yapılan otopsi sonrasında toprağa verilmek üzere İzmir’e gönderildi.

Olayın duyulması sonrasında İl Müftülüğü ölüm ve başsağlığı ilanı yayınladı ve cenaze için otobüs tahsis etti. Çok sayıda imam ve müezzin ile Muhammet Ercan Çakır'ı  sevenler, Tahtalı Köyü Muhtarı Erkan Tokuç, cenaze için İzmir’e gittiler.

Kocaelizirve

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor