DiniErkÇankırı Müftülüğü yeni evlileri, evlenecek olanları  “Evliliğe İlk Adım” seminerlerine katılması için çağrıda bulundu.

Çankırı il Müftüsü Bürhan Keleş yaptığı açıklamada şunları söyledi.

"Diyanet İşleri Başkanlığımız ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda toplumumuza dinî ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik etmektedir. Aile kurulurken sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, kurulan ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması için çalışmalar yapmaktadır. Bu bağlamda yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere sevgi, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda Kur’an ve sünnet ışığında bilgi vermek amacıyla Başkanlığımız tarafından hazırlanan “Huzurlu Aile, Güçlü Toplum, Güvenli Gelecek” Projesi kapsamında müftülüğümüz tarafından “Evliliğe İlk Adım” seminerleri yapılması planlanmıştır.

Seminerler kapsamında ilçe müftülüklerimiz tarafından belirlenen görevlilerimize yönelik, 30 Eylül 2019 tarihinde eğitici eğitimi yapılmıştır.

Seminerlerimiz yıl boyunca devam edecek olup, nişanlı ve evliliğinin ilk beş yılı içerisindeki çiftlere yöneliktir. 4 hafta sürecek eğitimlerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve seminere katılmak isteyenler Müftülüğümüze şahsen gelerek ve ya telefonla irtibat kurabilirler.

Çankırı İl Müftülüğü Cumhuriyet Mah. Selahattin İnal Cad. Müftülük Sitesi No:10\5

İl Müftülüğü Tel: 0 (376) 213 10 20

Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Tel: 0 (376) 212 10 71"

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor