DiniErk
DiniErkÇekmeköy'de bir ilkokulda meydana gelen skandal olayın perde arkası aydınlanıyor.

Çekmeköy'da bir ilkokulda dini kavramların ayaklar altına alınması ile ilgili bugün sosyal medyada da videoları yayınlanan, öğrencilerin dini kavramları ayaklar altına alarak yaptıkları çalışmanın perde arkası ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre, Çengelköy'de bulunan ilköğretim okulunda sınıf öğretmeni olan E.Ç adlı öğretmenin din dersi ile ilgili etkinlik kapsamında görsel bir çalışma yapma düşüncesiyle böyle bir uygulama yaptığı ortaya çıktı.

Öğretmenin manevi boyutu olan son derce başarılı bir öğretmen olduğu, haberlere konu olan etkinliğin özünde art niyet taşımadığı açıklanırken, uygulama şeklinin yanlışlığından kaynaklandığı iddia edildi.

Öğretmenin "kaş yapayım derken göz çıkartan" bir sona ulaşmasına sebep olan görsel çalışmanın kamuoyuına yansımasından sonra öğretmen tarafından yazılı ya da görsel bir özür açıklaması yapacağı da verilen bilgiler arasında oldu.

Bilgi veren çevrelerin "affedilecek bir bahanenin zor kabullenileceği" iddia edilirken bayram sonrası Milli Eğitim müfettişlerinin soruşturma için harekete geçeceği öğrenildi.

DiniErk Haber

Olayla ilgili habere ve videoya ulaşmak için tıklayınız


Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor