DiniErk
DiniErkKocaeli'nin sahtekar peygamberi olan ve bir süre önce tutuklanan Şaban Ö adlı şahsın müftüyü de "Yunus Emre" ile tehdit ettiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde bir ihbar üzerine yakalanan ve kendisini göremek isteyenlerden 500 TL para ve isteyene ev arsa karşılığında cennetten arazi satan din soytarısı ve sahte peygamberin müftüyü de tehdit ettiği ortaya çıktı.

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre;  kendisini evliya olarak tanıtan şahsı şikayetler üzerine uyarmak isteyen müftüye kendisi ile uğraşması durumunda “Yunus Emre olsa sana bir ton dayak atar", "bak baltayı taşa çarpıyorsun, fazla ileri gidersen bizim intikamımızı sadece hazreti Allah alır" şeklindeki sözlerle tehdit ettiği ortaya çıktı.

Müftünün “Hacca gittiniz mi?” , "İslamın şartı kaçtır" gibi sorularına “Ben Miraç’a çıktım, ne haccı” “İslam’ın şartı kaç?” diye sorunca da “Bilmiyorum, ben cami hocası değilim, öyle soranları hocalara gönderiyorum” diye karşılık veren ve arapça bilmeyen sahtekar peygamberin müftüye “Yunus Emre olsa sana bir ton dayak atar, açık söylüyorum haberin olsun, kabri açılsa bir ton dayak atar sana” dediği de ortaya çıktı.

Din bilgilerini Hızır Aleyhisselam'dan öğrendiğini söyleyen şahsın müftüyü Allah c.c ile korkuttuğu ve "Biz o gördüğün insanlardan değiliz, bak baltayı taşa çarpıyorsun, fazla ileri gidersen bizim intikamımızı sadece hazreti Allah alır, ben mazlumum" dediği de kayıtlarda ortaya çıktı.

Haberin detayları için tıklayınız

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor