DiniErkHırvatistan'ın başkenti Zagrep'te düzenlenen Hırvatistan İslam Birliği Meşihatı ve İslam Birliği Zagreb İşbirliğinde 26. Uluslararası Kuranı Kerim'i güzel okuma ve hafızlık yarışması  Hırvatistan’ın başkenti Zagrep’te düzenlendi.

Uluslararası Avrupa Kur'an Yarışması'nın Hırvatistan'da gerçekleştirilen 26.sında Türkiye'den iki hafız ödüllerle döndü.

Hırvatistan, Fransa, Katar, Bosna-Hersek'ten seçilen din görevlilerinin teşkil ettiği jüriye Türkiye'den Diyanet İşleri Başkanlığı  Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin'in de katıldığı 26. Uluslararası Avrupa Kur'an Yarışmasında Amasya'dan yarışmaya katılan Hafız Esat Gökçe, 15 cüz dalında birinci oldu.

Türkiye'den din görevlisi Enes Kaput'un ikinci olduğu Kur'an-ı Kerim Tilavet yarışmasının birincisi İranlı Kari Hadi Esfidani oldu.

Tüm Kur'an'ı ezbere okumada, Libyalı yarışmacı en büyük ödülü kazandı. İkinciliği İran ve üçüncü dereceyi Kuveyt ve Malezya temsilcileri ortaklaşa kazandı.

Güzel okuma, 5 cüz Hafızlık, 15 Cüz Hafızlık ve Tam Hafızlık olmak üzere 4 kategoride düzenlenen ve 46 ülkeden 70 yarışmacının katıldığı Uluslararası Avrupa Kur'an Yarışması'na, Türkiye'den Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin'in yanı sıra Amasya Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu'da hazır bulundu


#Hırvatistan  #Zagrep #KuranıKerim #yarışma #hafız #ödül #EsatGökçe  #EnesKaput #HadiEsfidani

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor