DiniErkUygulamalı derslerin öğrencilere gösterilmediği günümüzde bir din dersi öğretmenin girişimi takdirle karşılandı

Balıkesir Altıeylül 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde ders öğretmeni Bekir Çete ölüm ve son yolculuğu uygulamalı olarak öğrencilerine anlattı.

Balıkesir’deki 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Bekir Çete, temsili mevta itinayla kefenlenip hazırlanırken öğrenciler ilk defa tanık oldukları bu önemli yolculuk işlemlerini ilgiyle takip etti.

Öğrencilere bir insanın kefenlenmesini uygulamalı olarak öğrettiği anları, kefenledikleri sırada çekilen fotoğrafları sosyal medya hesabından “Bugün, dersimizde bir öğrencimizi ölmeden öldürdük ve kefenleyip, manevi olarak ömür dünyaya gönderdik. Bu aşamada Kasaplar Cami İmam Hatibi Cengiz hocama da teşekkür ediyorum. Ölümü, yeniden taa içimizde ve yanımızda hissettik” mesajıyla paylaştı.


Öğretmenin paylaşımının sosyal medyada görülmesinin ardından öğretmen Bekir Çete'ye olumsuz tepkiler olduğu gibi olumlu tepkiler ve takdir eden mesajların geldiği görüldü.

Kendisine tepki gösterenlere "Siccin filminin serisini izleyen, Testere filminin serisini izleyen her türlü korku filminin dibini gören bu gençliğe tabut yada kefen etkiler mi zannediyorsunuz.  Dersimin konusu ölüm, kabir hayatı ve ahiret. Ölümden ahiretten bahsetmek ne zaman insan psikolojisini bozar oldu. Bugün insanlık ölümü hatırlamadığı için hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayıp ortalığı cehenneme çeviriyorlar. Bilakis insanın sorumluluklarını hatırlatır ölüm ve ahiret. Eğitimci değilsiniz bari bırakın bu işleri biz yapalım. Cahillik edip seviyenizi düşürmeyin. Zaten ne geldiyse başımıza herkesin herşeye karışmasından kaynaklanıyor. İşimi bana öğretmeyin."dedi

İşte öğretmen Bekir Çete'yi destekleyen mesajlar
Öğretmen Bekir Çete, geçtiğimiz ayda öğrencileri Balikesir Bağçeşme mezarlığınagötürerek, burada da kabir hayatını görsel olarak ifade etmeye çalışmış, gençlerin ahiret hayatının ilk basamağında neler yaşandığını anlatmıştı.da işledik

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor