DiniErk
Gaziantep’te bir cami inşaatında iskele çöktü. Bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edilirken enkaz altında kalan mühendisi arama çalışmaları sürüyor.

Gaziantep'te yapılan Türkiye'nin 2'nci en büyük camisinin inşaatında iskele çöktü, inşaat mühendisi enkaz altında kaldı. Olay yerine sevk edilen ekipler, yaklaşık 17 saattir inşaat mühendisine ulaşmak için çalışıyor.

Dün saat 15.00´de Akkent Mahallesi´nde yapımı devam eden ve Türkiye’nin en büyük 2’nci camisi olması planlanan cami inşaatında kubbe kısmının altında kurulan ahşap iskele çöktü.

Bu sırada ölçü almak için inşaata giren mühendis Korkut Küçükcan enkazın altında kaldı.

Çökme çevrede büyük bir gürültü ve toz bulutuna neden oldu. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık, AFAD, UMKE, itfaiye ve polis ekip sevk edildi. Ekipler ve işçilerden oluşan 100 kişilik ekip, enkaz altında kalan Küçükcan´ı aramak için çalışma başlattı. Yaklaşık 17 saat süren çalışmaya rağmen Küçükcan´a henüz ulaşılamazken, caminin içerisinde bulunan iskele parçaları iş makineleriyle temizleniyor.

Korkut Küçükcan´ın yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor.

Gaziantep Valisi Davut Gül olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Olayı duyarak cami inşaatına gelen Korkut Küçükcan´ın yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor.


Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor