DiniErk


İşgal altındaki Kırım’ın Akyar şehrinde bir doktor kendisine gelen hastaya şifa bulmak için kutsal kalıntıları ziyaret etmesini öneriyor


Kulak Burun Boğaz uzmanı Yuriy Bolonenko’nun hastasına verdiği reçetede, tedavinin yardım etmemesi durumunda Akmescit’teki Aziz Luka’nın kalıntılarını ziyaret etmesi gerektiğini yazdı.

Belonenko, bu tarz önerileri ağır hastalarına sık sık verdiğini belirtti. Bu yöntemin işe yaradığını iddia eden Belonenko, ”Evet, bunun etkisi var. Ben insanın sorununu çözemediğim zaman istisnai durumlarda böyle yazıyorum. Hastanın bir şikayeti mi var? Yoksa Müslüman mı? Müslümansa bile şifayı bulur” ifadeleri kullandı.

Ayrıca doktor, kutsal kalıntılara dokunmanın yanında reçetede tıbbi muayene ile ilgili maddelerin olduğunu da bildirdi. Belonenko, Akmescit’e gittiği zaman Aziz Luka’nın kalıntılarının önünde çok kalabalık olduğunu belirtti. Ancak, hastaları için bu uygulamanın ne kadar etkili olduğunu söylemedi.

Kırım Haber

AZİZ LUKA KİMDİR?

İncil'in yazarlarından biri. Ne zaman doğduğu bilinmemektedir. Ölümünün İ.S. 70 yıllarına doğru olduğu sanılmaktadır. Antakya ya da Suriye'de doğduğu, hekimlik yaptığı söylenmektedir. En yakın arkadaşlarından biri olan Aziz Paulus'un etkisinde kalmış ve İncil'in üçüncü bölümünü kaleme almıştır. 12 havariden biri, Emvas havarilerinden ya da Azize Meryem'in resmini çizen ressam olduğu hakkında çelişkili söylentiler vardır. Hristiyanlarca, ressam ve hekimlerin koruyucusu olarak kabul edilir.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor