DiniErk
DiniErk


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Hazreti Peygamberin doğumu münasebetiyle düzenlenen 2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftası tanıtım toplantısı, Ankara’da yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Diyanet yetkilileri, hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.

8 Kasım 2019 Cuma gününün Hazreti Peygamberin doğumunun seneyi devriyesi olduğu hatırlatılarak, bu vesileyle Mevlid-i Nebi Haftası’nda Hazreti Peygamberi anma ve anlamaya yönelik birçok program gerçekleştirecekleri söylendi.

2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftası için “Peygamberimiz ve Aile” konusunu belirlediklerini belirten Diyanet yetkilileri, “8 Kasım Cuma günü Mevlid-i Nebi Haftamızın açılış programını gerçekleştireceğiz” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla gerçekleştirilecek etkinlikler konusunda şu bilgiler verildi.

"İstanbul Yahya Kemal Beyatlı Kongre ve Gösteri Merkezi Salonu'nda, 8 Kasım Cuma günü Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Mevlid-i Nebi Haftamızın açılış programını gerçekleştireceğiz. Aile özelinde etkinlikler yapacağız. Salonlarda milletimizle buluşacağız. Okullarımızda etkinlikler yapacağız. Radyo ve televizyon programlarımız olacak. 22-26 Kasım'da Antalya'da, 'Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu' yapacağız. Bu vesileyle bütün milletimizin her ferdini özellikle aileleriyle Mevlid-i Nebi programlarımıza katılmaya davet ediyorum."

Programda, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla hazırlanan sinevizyon ve kısa filmler gösterildi.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor