DiniErkMevlid-i Nebi haftası etkinlikleri kapsamında Sinop il Müftülüğü tarafından organize edilen Kur’an-ı kerim Ziyafetiyle gönüller mest oldu.

29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Fatih Çollak, Büyük Çamlıca Camii imam Hatibi Kerim Öztürk ve Sinop il Müftülüğü Eğitim Uzmanı Yusuf Sözen’in okuyucu olarak katıldığı Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Programı Alâeddin Camii’nde gerçekleşti.

Program Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in Vaazı ile başladı. Vaazın da ailenin önemi üzerinde duran İl Müftüsü Çelik sözlerine şöyle devam etti. “Kur’an-ı Kerim, insanı en üstün yaratık kabul eder. Allah Teâlâ onu güzel sûrette yaratmış, akıl gibi üstün yeteneklerle donatmıştır. Böylesine Allah’ın üstün bir yaratığı olan insan, yalnız başına değil, toplum halinde yaşar. İnsanın içinde yaşadığı toplumun en küçüğü hiç şüphe yok ki ailedir. Bu çekirdek topluluk her çeşit faziletin kaynağıdır. Sağlıklı nesiller bu yuvada yetişir. Çocuk, yaratılışla ilgili gelişmesini de ahlâk ve terbiyesini de önce buradan alır. Rasülüllah (sav) Efendimiz Bir Hadis-i Şeriflerinde “Hiçbir anne baba, çocuğuna güzel terbiyeden daha kıymetli bir bağışta bulunmamıştır.” buyurmuşlardır.” dedi.

Akabinde kılınan öğle namazından sonra Sinop İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Yusuf Sözen, Büyük Çamlıca Camii İmam Hatibi Kerim Öztürk ve 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim üyesi Dr. Fatih Çollak’ın Kur’an-ı kerim tilavetlerini dinleyenler tarafından huşu içerisinde dinlediler.

Dr. Fatih Çollak okunan Ayeti Kerimelerin meallerini verdi. Camiyi dolduran İl Müftülüğünün Kur’an-ı kerim Ziyafeti ve Sohbeti programı olduğunu duyan vatandaşların büyük bir ilgiyle izlediği program İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in yaptığı dua ile sona erdi.

Haber:Ahmet ERMİŞ

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor