DiniErk


Bursa Müftülüğü, yıllarca dini konularda halkı yanlış yönlendirerek kendisini peygamber ilan eden sahtekara cenazesinde hizmet vermeyerek takdir topladı.


Bursa İl Müftülüğü'nce yapılan açıklamada; "Evrenesoğlu'nun cenaze teçhiz ve defiz işlemlerinde Diyanet Personeli bulunmamış ve yer almamıştır" denildi..

Uzun yıllar Amerika'da yaşayarak sosyal medya üzerinden ve web siteleri ile kendisini peygamber olarak inandırarak dini inançlara aykırı faaliyetlerde bulunan ve kamuoyunda 'sahte peygamber' olarak tanınan İskender Erol Evrenosoğlu (86)'nun cenazesine Diyanet'ten personel verilmediği açıklandı.

Bursa Müftülüğü'nden yapılan kısa açıklamada "ABD'de ölüp, 27/11/2019 tarihinde Bursa'da defnedilen İskender Evrenesoğlu'nun cenaze namazı ve defin işlemleri kendi elemanlarınca gerçekleştirilmiş olup, hiçbir Diyanet ve İl Müftülüğü personeli bulunmamış ve yer almamıştır. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz." denilerek halkın bilgilendirilmesi sağlanırken, baskılara boyun eğmeyen il müftüsü İzani Turan'ın kararı Diyanet camiasında takdirle karşılandı.
Amerika'da iken, 5 gün önce kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden, kamuoyunda 'sahte peygamber' olarak tanınan İskender Erol Evrenosoğlu (86), memleketi Bursa'ya gömülmüştü.

Sahtekar imamın cenazesine yaklaşık üç bin kişinin katıldığı söylenirken, gömü işleminin  Hamitler Mezarlığı'nda yapıldığı belirtildi.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor