DiniErk
Bözüyük İlçesinde Mevlid-i Nebi haftası etkinlikleri kapsamında ilk,orta ve lise öğrencileri arasında Hadis-i Şerif Anlatma Yarışması düzenlendi.

Bilecik Bozüyük ilçe Müftülüğünce düzenlenen yarışmada liseler arasında, aile ile ilgili olarak hazırlanan 10 Hadis-i Şerif arasından öğrencilerin kur'a ile seçecekleri birini canlı olarak anlatması istendi.

Öğrenciler, 10 dakikalık bir hazırlıktan sonra anlatım yapmak üzere davetlilerin karşısına çıktılar.

Metristepe Kültür Merkezi konferans salonunda öğrenciler, davetliler huzurunda 2 dakikalık süre içinde Hadis-i Şeriften anladıklarını anlattılar.

Yarışmaya İlçe Müftüsü Mustafa Topal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demir de katılarak öğrencileri tebrik ettiler.

Seçici kurul ve dinleyiciler huzurunda yapılan yarışmada dereceye girenler öğrenciler

1. Muhammed İkbal AYYÜREK- Anadolu İmam Hatip Lisesi (Ödül 500 TL)
2. Aslı TANRIVERDİ- Kumral Abdal Anadolu Lisesi (Ödül 400TL)
3. Ali Şencan ÖZBAŞ- Kumral Abdal Anadolu Lisesi (Ödül 300TL)

Yarışma sonrası dereceye girenlerin ödülleri, "Çizgimde bir Gül (SAV) Var" ve "Hadis-i Şerif'ten Çizgiye" yarışmalarının dereceye girenlerinin ödülleri de birlikte verildi.

"HADİS-İ ŞERİFTEN ÇİZGİYE"

Ortaokullar arasında Peygamber Efendimiz’in: “Sizin en iyiniz ailesine karşı en iyi olanınızdır" hadis-i şerifini anladıkları kadarıyla bir aile tablosu resmi çizmeleri istendi.

Öğrenciler, bir salona çağrıldılar ve ayni saatte, kendilerine verilen 4 saat süre içinde, seçici kurul huzurunda resimlerini çizdiler.Dereceye Girenler

1. Gökhan GÖKELEK - Ertuğrulgazi ortaokulu (Ödül 400 TL)
2. İrem SARI- Arif Nihat Asya ortaokulu (Ödül 300TL)
3. Batuhan DEMİR- Saffet Şeker ortaokulu (Ödül 200 TL)
Mansiyon: Cemre PINAR Mehmet Akif Ortaokulu (Ödül 200 TL)

Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla İlkokullar arasında “ÇİZGİMDE BİR GÜL (SAV) VAR" yarışması düzenlendi. Yarışma, Rasûlullah Efendimiz’in Remzi olan gülü en güzel resmetme yarışıydı. Müracaat eden öğrenciler ilçe Atatürk İlkokul'unda toplandı. Kendilerine gülün Anadolu kültüründe, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in yaşayan sevgisinin sembolü olduğu anlatılarak kendilerinden en güzel gülü çizmeleri istendi. 4 saat süre verildi.

Ilçe Vaizi Yasin KARA ve 2 Resim öğretmeninden oluşan seçici kurulun gözetiminde resimlerini çizen öğrencilerin her biri güzel gül resimleri ortaya çıkardılar.

1. Çağla KABA Dodurga İlkokulu, 4/A (Ödül 300 TL)
2. Elvin AYDIN, Dodurga İlkokulu 4/A (Ödül 200 TL)
3. Kübra TURAN, Dodurga İlkokulu 4/A Ödül 100 TL)

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor