DiniErk


Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Basılı Yayınlar Daire Başkanlığına ve Döner Sermaye İşletme Müdürlüğüne yeni atamalar yapıldı. Basılı Yayınlar Daire Başkanlığına atanan Bünyamin Kahraman ve Döner Sermaye İşletme Müdürlüğüne atanan Ahmet Bulut düzenlenen bir törenle görevine başladı.


Basılı Yayınlar Daire Başkanlığına Bünyamin Kahraman Atandı

Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Basılı Yayınlar Daire Başkanlığına atanan Bünyamin Kahraman, düzenlenen bir törenle görevine başladı. Törene, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, Süreli Yayınlar ve Kütüphaneler Daire Başkanı Dr. Elif Arslan,  Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanı Lokman Arslan, Radyo ve Televizyon Daire Başkanı Mustafa Çuhadar, Basılı Yayınlar eski Daire Başkanı Dr. Faruk Görgülü, uzmanlar ve Basılı Yayınlar personeli katıldı.

Törende bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, Daire Başkanlığına atanan Bünyamin Kahraman'a başarılar dileyerek yeni görevinin hayırlara vesile olmasını temenni etti.


Döner Sermaye İşletme Müdürlüğüne Ahmet Bulut Atandı

Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğüne atanan Ahmet Bulut, tertip edilen devir teslim töreniyle görevine başladı.

Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünde gerçekleştirilen devir teslim törenine, Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, Basılı Yayınlar Daire Başkanı Bünyamin Kahraman, Süreli Yayınlar ve Kütüphaneler Daire Başkanı Dr. Elif Arslan,  Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanı Lokman Arslan, Radyo ve Televizyon Daire Başkanı Mustafa Çuhadar ve Döner Sermaye İşletme Müdür Yardımcıları katıldı.

Programda konuşan Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, görevi devreden Bünyamin Kahraman'a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, göreve yeni başlayan Ahmet Bulut'a görevinde başarılar diledi.

Program, Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt'un dua etmesiyle devam etti. Program, Daire Başkanı Bünyamin Kahraman'a ve Döner Sermaye İşletme Müdürü Ahmet Bulut'a çiçek takdimiyle sona erdi.


Bünyamin Kahraman Kimdir

1970 yılında Manisa/Gördes'te doğdu. Doğanpınar Köyü İlkokulunu, Gördes İmam-Hatip Lisesini, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesini, Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezi Vaizlik-Müftülük İhtisas kursunu ve Atatürk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulunu bitirdi. Yüksek Lisansını Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde tamamladı. 1989 yılında İmam-Hatip olarak göreve başladı. Sivas/Doğanşar, Afyonkarahisar /Evciler, Balıkesir/Savaştepe, İstanbul/Şile, Arnavutköy Müftülüğü ve İstanbul İl Müftü Yardımcılığı yaptı. Dini Yayınlar Döner Sermaye İşletme Müdürü olarak görev yapmakta iken 15.10.2019 tarihinde Basılı Yayınlar Daire Başkanı olarak göreve başlayan Kahraman, evli ve 2 çocuk babasıdır.
​​


Ahmet Bulut Kimdir

1973 yılında Ardahan'da doğdu. İlkokulu Ardahan ili, Çetinsu Köyünde, ortaokulu Ardahan İmam-Hatip Lisesinde, liseyi Gebze İmam-Hatip Lisesinde okudu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde, yüksek lisansını Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü /Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı /İslam Felsefesi bölümünde, “Mustafa Rahmi Balaban'da Ahlaki Düşünce" teziyle tamamladı. 1999-2003 yılları arasında farklı kurum ve kuruluşlarda görev yaptıktan sonra, 2003 yılında Edirne ili, Hafsa ilçesi, Taptık Köyüne İmam-Hatip olarak atandı. 2005 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezi ihtisas kursunu kazandı ve 2008 yılında bitirdi. 2008 yılında Düzce ili, Gümüşova ilçesi Merkez Camiine İmam-Hatip olarak atandı. 2010 yılında Artvin İli, Arhavi İlçesine Vaiz olarak atandı. 2014 yılında Körfez Müftülüğünde İlçe Şube Müdürü olarak görev yaptı. 20.11.2019 tarihinde Döner Sermaye İşletme Müdürlüğüne atanan Bulut, evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor