DiniErk


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Diyanet'in Cibuti'deki cami açılışına gitmek için özel uçak kullandığını, ve bunun için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kasasından 744 bin lira harcandığına yönelik bir iddia ortaya atmıştı.Bir çok medya organında bu konuda haber yaparak olayı kamuoyuna yansıtmıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Burak Orhan, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Cibuti'ye özel uçak kiralayarak gittiği iddialarını yalanladı. Orhan, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın THY'ye ait TK2175 sayılı sefer uçağıyla yaptığı yolculuğa ait bilet fotoğrafını paylaştı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Orhan, ''Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Cibuti’deki açılış için herhangi bir uçak kiralanmamıştır. İddia tamamen gerçek dışıdır.'' ifadelerini kullanırken Akşener ve İYİ Parti'nin yalanını servis ettiği belgeyle ortaya çıkardı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı hedef almış ve Cibuti'deki cami açılışına gitmek için özel uçak kiralandığını ve bunun için Diyanet'in 744 bin lira harcadığını iddia etmişti.

Çok geçmeden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Basın Müşaviri Burak Orhan'dan bu iftiraya yanıt geldi. Açıklamada iddiaların asılsız olduğunun altı çizilirken, konuya ilişkin belge servis edildi.

İşte Akşener'in yalanını ortaya çıkaran o belge ve Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Orhan'ın ifadeleri


Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor