DiniErk


" Caminin görevlisi ile birkaç şahıs oturmuş muhabbet ediyorlardı.İmam odasında sigara ile duman altı durumdaydılar.

Başımdan aşağı kaynar sular döküldü… Şaşırdım şoke oldum, hayretler içerisinde kaldım. Yani öylesine sarsılmıştım ki anlatamam."Türkiye Gazetesi'nden Ünal Bolat'ın köşesinde paylaştığı bir okuyucu mektubu böyle söz ediyordu.

Biliyorsunuz DİB'in Başkanı geçenlerde sigaraya savaş açmış, bu konuda her yerde ve her ortamda bu konuyu konuşuyordu.

Ne var ki "tencere dibin kara seninki.. " derler ya, o hesap..

Diyanet camiasında görev yapan bir çok din görevlisinin sigarayı bırakmadığı da gün gibi aşikar.

İşte buna bir örnek Amasya merkezde hali hazırda inşaat çalışmaları yapılan bir camide vatandaşa rahatsızlık veren manzara..

Duman altı olmuş imam odası ve mihrapta küfür edebilecek durumda çocuklar..

Amasya'dan "Abdullah Emir Tekin" adlı vatandaş'ın Türkiye Gazetesi'nden Ünal Bolat'a yazdığı mektuptan bazı satırlar...

“Namazı eda için mescitten içeri girdiğimde hiç ummadığım bir manzara ile karşılaştım...”

Mevla’m bizleri ıslah eylesin... Ne hazindir ne yazıktır ki ruhumu dağlayan, içimi sızım sızım sızlatan Müslümanlar olarak kendimizi sorgulayıp “biz ne yapıyoruz böyle?”, “bize ne oldu Allah’ım?” dediğim acıyı ve yediğimiz ağulu (zehirli) aşı paylaşayım istedim…

Gündeme getireceğim caminin adını yazıp yazmama tercihini şahsınızın takdirine bırakarak mevzuyu gördüğüm, şahit olduğum acı şekli ile naklediyorum.

Amasya merkezde inşası devam eden bir camimiz burası…

****

Bir gün yine vakit namazımı eda etmek için bu mescide gittim. İçeri girdiğimde hiç ummadığım bir manzara ile karşılaştım…

İmam odası olarak tahsis edilen bölümün açık olan penceresinden içeride birkaç şahsın sohbet ettiğini fark ettim. Caminin görevlisi ile birkaç şahıs oturmuş muhabbet ediyorlardı. Ama enteresan bir durum ki mevcut bu imam odasında elektronik sigara dediğimiz o malum nargile türevi sigara ile duman altı durumdaydılar.

Başımdan aşağı kaynar sular döküldü… Şaşırdım şoke oldum, hayretler içerisinde kaldım. Yani öylesine sarsılmıştım ki anlatamam.

"Bu olaydan yaklaşık on beş gün sonraydı… İkindi namazını eda etmek için yine bu mescide gittim. İçeride yaşları on ya da on iki civarında olan çocukların koşup oynadıklarını gördüm.

Ben bir köşede namaz kılmak için geçtim, tekbir alıp namaza durmuştum ki çocuklardan birinin ağzından çıkan galiz bir küfür işittim. Öyle darmadağın oldum ki anlatamam. Namazı güçlükle bitirdim. Namaz sonrası çocukları yanıma çağırıp yaptıklarının ne kadar yanlış olduğunu, burasının Yüce Allah'ın evi olduğunu nemli gözlerle tatlı dille izaha çalıştım.

Mihraba bağdaş kurup yüzünde zerre miskal mahcubiyeti olmayan çocuk “abi yanlışlıkla çıktı ağzımdan” dedi.

*****
İmam odasında elektronik sigarayla duman altı edilen hazreti Allah’ın evinin mihrabında o mihrabın yüceliğinin farkında olmadan küfreden bir nesil.

Yazının tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor