DiniErk


Mustafa İslamoğlu'nun kendisini 7 yıl muhatap almama kararına "ben de onu 7 yıl muhatap almayacağım" diyen Cübbeli hoca, bu sözleri duyanlara lazların meşhur fıkrasını hatırlattı.


Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Mustafa İslamoğlu'nu 7 sene muhatap almama kararı aldığını açıkladı.
YeniAki'in haberine göre, İsmailağa Cemaati'nin hatiplerinden Ahmet Mahmut Ünlü, kamuoyunda bilinen adıyla Cübbeli Ahmet Hoca, Mustafa İslamoğlu'nu 7 sene muhatap almama kararı aldığını açıkladı.
Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Cübbeli Ahmet Hoca, Barış Pınarı Harekatı öncesi operasyona ilişkin sarf ettiği ve geçtiğimiz yıl çıktığı bir televizyon programında Hz. Hatice validemizle ilgili skandal ifadelerde bulunan Mustafa İslamoğlu'na ilişkin "O beni yedi sene muhatap almamış ben de bir yedi sene onu muhatap almama kararı aldım!" ifadelerini kullandı.
İşte hocanın bu paylaşımı da bu sözleri okuyanlara meşhur laz fıkrasını hatırlattı. İşte o fıkra ve Cübbeli Ahmet Hoca'nın paylaşımı:

Temel ile Cemal, çok samimi iki arkadaşmış. İçtikleri su dahi ayrı gitmezmiş. Bu iki arkadaş bir borç yüzünden, birbirleriyle mahkemelik olmuşlar. Mahkeme salonunda, Temel'in Cemal'den borç aldığı ve bu borcu geri ödemediğine dair iddianame okunmuş. Tanıklar teker teker dinlendikten sonra, Temel söz almış:
-Kim? Ha o adammu bağa para vermuş? Valla pen oni tanımayrum bile, Haçum bey."
Cemal, bir yargıca bakmış, bir de Temel'e bakmış ve sormuş:
- Ula, sen benden borç para almadın mı?
Temel, kendini savunmuş:
- Hakim bey, ben bu adamı tanımıyorum, niçin ondan para alayım ki?
Bunu duyan Cemal iyice şaşırmıştır. Temel'e dönerek:
-"Temel, ha sen şimdu peni tanımaymusun?"
- Tanımıyorum!..
Cemal fena sinirlenmiş:
- Ula sen peni tanımaysan pen seni hiç tanımayrum da.


Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor