DiniErk


Diyanet’in cami ve mescitlerdeki taburelerin kaldırılması talimatına Darülaceze muhalif davranarak mescitlerine katlanır sandalye koyacağını duyurdu.

Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci Diyanet İşleri Başkanı ile
Diyanet’in cami ve mescitlerdeki taburelerin kaldırılması talimatına noterden ihtarname göndererek itiraz eden Abdullah Işıklar’a (87)destek, arkadaşlarını görmek için haftanın bir günü gittiği Darülaceze’den geldi.
Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’nin talimatıyla Darülaceze mescidine 10 katlanır tabure alındı.
Hürriyet gazetesinden İdris Emen'in haberine göre, Darülaceze Başkanlığı, haftanın bir günü arkadaşlarını ziyarete gelen Abdullah Işıklar ve onun gibi ayakta namaz kılamayanlar için Darülaceze mescidine 10 katlanır tabure alındığını açıkladı.
Diyanet İşleri Başkanlığı'nca son günlerde camilerde sıklıkla karşılaşılan tabure ve sandalye kullanımına ilişkin yayımlanan genelgede, sabit oturaklardan müstakil mekanlar oluşturulmayacağı ve ihtiyaç halinde sadece katlanabilir tabure kullanılabileceği belirtilmişti.
Ne Olmuştu
İstanbul'da yaşayan Abdullah Işıklar, camilerde sandalyelere özel yer ayrılmasını yasaklayan ve vatandaşın camiye tabure ile gelmesini ve saflar arasında namaz kılmalarını isteyen Diyaneti yargıya gitmekle tehdit etmişti.

İlişkili haber

Sandalye Yüzünden Diyaneti Yargıya Taşıyacak

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor