DiniErk


Bu yıl Hac ibadeti için ‘Kesin Kayıt Hakkı' elde eden vatandaşlar, işlemlerini BUGÜN saat 08.00'dan itibaren yapabilecekler.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2020 hac  programı kapsamında kutsal topraklara gitmeye hak kazanan hacı adayları hac ücretlerini taksitle ödeyebilecek.

Hac kurası ile kesin hac kaydı yapmaya hak kazanan hacı adaylarının bugünden itibaren müftülüklere ya da istedikleri acentelere giderek hac Kaydını yaptırabilecekler.

En az 27 Bin TL en fazla 70 Bin TL ödenerek yapılarak kayıt yapma imkanı bulacak olan hacı adaylarına Diyanet 2 taksit yapma imkanı tanıdı. Taksit nedeniyle herhangi bir fark alınmayacak.

Hac kaydı yaptıracak hacı adayları, “Kesin Kayıt Yaptırabilir” belgelerini 13 Ocak Pazartesi günü saat 08.00’den itibaren www.hac.gov.tr adresindeki “Kesin Kayıt Belgesi” linkinden yönlendirilecek E-Devlet sistemi üzerinden yapabilecektir.

2020 hac yılı itibarı ile özel acente tercihinde bulunacak hacı adayları da dahil olmak üzere tüm hac ödemeleri Diyanet İşleri Başkanlığınca tahsil edilecektir.

Hacı adayları tercih edilen hac konaklama türüne ait hac ücretinin tamamını kesin kayıt esnasında yatırabilecekleri gibi, %50’si peşin, %25’ini 1. taksit olarak 29 Şubat 2020’ye kadar, kalan %25’i ise 2. taksit olarak 31 Mart 2020 tarihine kadar T.C. kimlik numaraları ve cep telefonu bilgileri ile yatırabileceklerdir.

Hac ödemeleri; Ziraat Bankası, Albaraka Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım, Emlak Bank Katılım ve PTT şubelerine yatırılabilecektir.

Bazı bankalar hac kredisi almak isteyenlere 36 aya kadar taksit imkanı sunmaktadır.

KESİN KAYIT BELGESİ NASIL ALINACAK

2020 yılı Hac Kesin Kayıt Yaptırabilir Belgesi 13.01.2020 Pazartesi günü saat 08:00'dan başlayarak 24.01.2020 Cuma saat 18:00'a kadar aşağıdaki linkten alınabilecektir.

2020 yılı Hac Kesin Kayıt Yaptırabilir Belgesini almak için lütfen tıklayınız.

Hacı adaylarının yüzde 60'ı Diyanet İşleri Başkanlığı'na, yüzde 40'ı da acentelere kaydolacak.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor