DiniErk


Geçtiğimiz ay bir kadınla evlendiğini sanan imam, polisin sayesinde bir erkekle evlendiğini anladı.


Uganda merkez bölgesinde bulunan Kayunga kasabasında Kyampisi Camii imamı ve aynı zamanda Kuran okulunda vaiz olan Muhamed Mutumba, geçtiğimiz ay sonunda bir kadınla evlendi.
İmam sözde kadın olan Tumushabe ismindeki adamla Kyampisi Camii'nde  tanıştığını ve evlilik teklifini kabul ettiğini söyledi.
Düğün sonrası gerdeğe girmemek için bahaneler uyduran yeni gelin önce anne babasıyla tanıştıracağını söyleyerek daha sonra özel hali olduğunu beyan ederek bir araya gelmemek için sürekli imamı atlatıyordu.
Mutumba, akrabalarının huzurunda ve camide yapılan bir dini törenle iki hafta önce gerçek adının Shabullah Nabukeera olarak bilinen sözde kadın olduğunu iddia eden Richard Tumushabe ile evlenmişti.
Erkek Olduğu Hırsızlık Sonucu Ortaya Çıktı.


Tumushabe'nin cinsiyetinin keşfi, bir komşunun onu evinden hırsızlık yaptığı suçlamasıyla ortaya çıktı.
Polise suç duyurusunda bulunan komşu 'Nabukeera'nın (Tumushabe) bahçe duvarından evine girdiğini ve evdeki televizyon setini, giysilerini ve odasındaki 300.000 Uganda şilininçaldığını ihbar etti.
Polsiin tutujkaması sonrası soruşturma aşamasında Tumushabe'nin peçe ile kendisini sakladğını, tutuklandıktan sonra şüphelinin, kadın koğuşuna götürülmeden önce kadın memur tarafından muayene yapılmasıyla erkek olduğu ortaya çıktı.
Erkek olduğu anlaşılan Nabukeera, gerçek adını Kayunga ilçesindeki Kyampisi köyünde yaşayan Richard Tumushabe olarak açıkladı. Erkeklerden para almak amacıyla bir kadın olarak kendisini gizlediğini açıkladı.
Adam tutuklanarak hapse atıldı.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor