DiniErk


Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı, ilçede görev yapan imamlarla müftülüğün Ocak ayı mutat toplantısına katıldıSason Müftülüğünün hizmette verimliliği artırmak, bilgi paylaşımında bulunmak, mevcut sorunları ve çözüm yollarını görüşmek üzere, İlçe Müftülüğü tarafından her ay gerçekleştirilen aylık mutat toplantısı, Yeni Mahalle Camii taziye evinde gerçekleştirildi.
Toplantıya; Kaymakam Abdullah ÖZADALI’nın yanı sıra, İlçe Müftüsü Süleyman BARAN, ilçede görevli vaizler, imam hatipler ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.
Sason Yeni Mahalle taziye evinde yapılan toplantıda konuşan Özadalı, imamların topluma örnek insanlar olmaları gerektiğine değinirken, ilçede görev yapan müftülük çalışanlarının, kurs hocalarının, camilerdeki imam, hatip ve müezzinlerin görevlerinin önemli ve hassas olduğunu belirtti.
Halkın din görevlilerine duyduğu güvenin muhafaza edilmesi gerektiğine değinen Özadalı, görevlilerin gerek camide gerekse cami dışında dini eğitim ve hizmetler konusunda titiz şekilde çalışması ve vatandaşlara karşı saygı, sevgi ve hoşgörü kuralları içerisinde davranması gerektiğini kaydetti.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor