DiniErk


2020 yılı hac kuraları çekildi. Başta Diyanet İşleri Başkanlığının milyonlarca lira vererek kurduğu ve artık çökmeyecek dediği Bulut alt yapılı sitesi çöktü. Bununla beraber Turkiye.gov.tr 'de aşırı yüklenmeye dayanamadı ve sayfalar kilitlendi.
Kura sonucuna ulaşamayan vatandaş haklı olarak tepkisini dile getirirken en büyük tepki 10 yıl ve fazlası kayıtları bulunanların hayal kırıklıkları oldu.

Hac kurasında adının çıkıp çıkmadığını merak edenler " Hak kazanamadınız" ibaresiyle adeta şok yaşadı. Ve bu şok yaşayanlar 60 yaşın üzerinde olanlar.
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2016 yılında milyonlarca lira vererek, özel gün ve haftalarda aylık 5 milyon ziyaretçiye çıkan, aynı zamanda binlerce imamına Cuma hutbelerini ulaştırdığı web sitesindeki yoğun data trafiğine Microsoft Türkiye’nin bulut bilişimiyle çözüm bulmak için yatırım yapmıştı.
Ne var ki bugün sorgulanan hac sonuçları için bir fiyasko yaşandı ve Diyanet'in sitesi açılmadı. Diyanet'in yönlendirdiği e-devlet portalı olan turkiye.gov.tr adresi de bundan etkilenerek bir çok sayfası ulaşılamaz duruma düştü.
Bilgisayar başında saç baş yolan vatandaş bununla ilgili tepkileri dile getirirken bir başka tepkide yıllarca hac sırası bekleyen, her yıl müftülüklerin kapısını aşındıran, her yıl bankalara para yatıran ve umutla Kabe yolu gözleyen, hayal eden milyonlarca kişiden sadece şanslı 83 bin kişinin arasına giremeyen onlarca yıl bekleyen vatandaştan geldi.
İşte o tepkilerDaha fazlası için tıklayınız

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski


Sponsor