DiniErkDiniErk


Memura teşekkür belgesi verilemez. Diyanet'in başkanı bunu bilmiyor olabilir. Birileri imzalasın diye önüne koymuştur. Başkan da personelini bahtiyar etme düşüncesiyle iyiniyetle imzasını atmıştır.


Aslında bir çok danışmanı, hukuk bilir çalışanları olan bir kurumda birileri çıkıp da, "başkanım bu uygulama yanlış" deme zahmetinde bulunmamışsa, başkan ne yapsın.

Önceki gün haber sitemizde yer alan haberde "Diyanet'in, Geciken Teşekkür Belgeleri Dağıtılıyor." başlığı altında "Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019 yılında hatimle teravih namazını kıldıran görevlilere aylar sonra teşekkür belgesi veriyor" demiştik.

Aylar sonra gelen Teşekkür Belgeleri de il ve ilçe müftülüklerinde belirlenen imam ve müezzinlere mini törenlerle, çekilen fotoğrafların sosyal medyada ve basında yayınlanmasıyla ebedileştirilmektedir.

DiniERKHaber olarak Diyanet İşleri Başkanlığı'na önemli bir hatırlatmada bulunmak istedik.

"657 sayılı Kanununun 122. maddesinde, 2011 yılında yapılan değişiklik ile "takdir" veya "teşekkür belgesi" uygulamaları kaldırılmıştır. Bunun yerine "başarı" ve "üstün başarı belgesi" verilmesi uygulaması getirilmiştir. Ancak bu belgenin verilme şartları da somut verilere dayalı olarak ağırlaştırılmıştır"

Bizden bu kadar..

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski

SponsorSponsor