DiniErkDiniErk


Din görevlilerinin bir çok il ve ilçede cami dışı sosyal faaliyetleri devam ediyor. Korona tedbirleri doğrultusunda vatandaşın ayağına gitmeye başlayan din görevlileri "huzur ve mutluluğu" yaşadıklarını dile getirdiler. İşte bir çok müftülüğün hizmet faaliyetleri..

Çankaya ile Müftülüğü
Din Görevlilerimiz 65 Yaş Üstü Cemaatimizin Hizmetinde.

Kovit-19 virüs yayılımını önlemek üzere alınan tedbirler çerçevesinde sokağa çıkmaları uygun görülmeyen 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını evlerinde karşılamak üzere Kaymakamlığımızın koordinesinde din görevlilerimiz destek hizmeti sunmaktadır.
Söz konusu hizmet Kaymakamlığımız bünyesinde oluşturulan birimde nöbet usulü,mahalle bazında ise mahallinde tespit edilen cami görevlilerimiz marifetiyle verilmektedir.

Kırklareli İl Müftülüğü 
 VEFA ZIYARETLERI DEVAM EDIYOR..


Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 Yaş üstü vatandaşlarımıza destek vermek üzere il ve ilçelerimizdeki tüm hocalarımız devletin diğer kamu görevlileri ile beraber özveri ile çalışıyorlar.Vatandaşlarımızın duasını alıyorlar.

Sinop İl Müftülüğü


Korona virüs salgının ülkemizde de yoğun bir şekilde  hissedilir olmasıyla  inisiyatif alıp harekete geçen Sinop İl Müftülüğü "Evde Kal Sinop Biz Getirelim" kampanyasıyla Din Görevlilerinden oluşan ekibi ile mahalle ve köyler bölgelere ayrılarak Koordinatörler aracılığı ile Cumartesi gününden itibaren yaşlıların ihtiyaçlarına cevap vermeye başladı.
İnsani yardim konusunda tecrübeli olan Din Görevlileri Sinop Merkezde ve köylerde Valiliklere yapılan başvuruların Din Görevlilerine yönlendirilmesi neticesiyle yoğun bir şekilde yaşlıların dışarıdan alınması gereken ihtiyaçlarına  cevap vermeye çalışıyorlar.
Konu ile ilgili olarak Sinop    İl Müftüsü Ali Hayri ÇELİK  Miraç Gecesini yaşadık. Miraç bize öğrettiği kadarıyla maddi ve manevi anlamda yükselmeyi hedef olarak gösterir. Yükselme yollarından birisi de insanlığa hizmet etmektir. Her daim iyiliği yaşatmaktır. Bu zorlu günlerimizde yapacağımız en hayırlı iş yaşlılarımıza hizmet etmek onların duasını almaktır. dedi.

Yüreğir Müftülüğü
Yüreğir’de Vefa İletişim Merkezi Kuruldu


Vefa İletişim Merkezi Yüreğir’de tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların temel ihtiyaçları karşılamak üzere kuruldu. Türkiye'yi etkisi altına alan korona virüsün ardından tedbirler çerçevesinde, sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız için Vefa İletişim Merkezi ile yardıma muhtaç olan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları giderileceğini bildirdi.

BİREYSEL FAALİYET GÖSTEREN DE VAR


Bazı din görevlileri de manevi olarak halka hizmet derdinde. Hiç bir talimat beklemeden kapı kapı dolaşan din görevlilerinden biri de Akhisar Müftülüğü bünyesindeki Hergelen Camii Görevlisi, Din Gönüllüsü  Vefa Örneği Olarak Ziyaret Edip, İhtiyaçlarını Temin Ediyor.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski

SponsorSponsor