DiniErkDiniErk


Umreye gidemeyen vatandaşların müftülüklere gitmeden , bulundukları yerden paralarını alabilmek için yapabilecekleri süreç açıklandı. 


Umre Organizasyonunda Koronavirüs tedbirleri doğrultusunda umreye gidemeyen umrecilerin ücret iadelerini evden çıkmadan, müftülüklere uğramadan alabilmesi için yapılacaklar

İşte Hac ve Umre Genel Müdürlüğünden Yapılan Açıklama"Tüm umre turlarının 27.02.2020 tarihinden itibaren, Kudüs turlarının ise 10.03.2020 tarihinden itibaren iptal edildiği malumlarıdır.

Bu tarihlerden önce ücretini yatırıp umreye gidemeyenler, umre ücretini yatırdığı halde sisteme girişi yapılamayanlar ile müftülükten iade belgesi alıp ancak bankadan iadesini alamayanların ( Kudüs ve tüm umre turları ile ramazan ve şevval ayı umre turları da dahil ) ücret iadesi #evdekal uygulamasına katkı sağlamak amacıyla , ücret iadeleri, müftülüklere ve banka şubelerine gitmeden bulundukları yerden İnternet aracılığı ile gerçekleştirilecektir.
Buna göre, 
1- Ücret iadesi talebinde bulunanlar buraya tıklayarak kendi T.C kimlik numarası ile giriş yapacaklardır.
2-Programa giriş yaptıktan sonra ekranda yatırılan ücret Suudi Arabistan Riyali, müracaat tarihindeki ( Suudi Arabistan Riyal tutarını, Suudi Arabistan Riyal karşılığı Türk Lirasını görerek) Merkez Bankasını efektif satışi resmi kurulu esas alınarak ödenecek miktar Türk lirasına çevrilecektir.
3-Akabinde iade talebinde bulunmak isteyenler, aynı sayfadaki TR IBAN alanına kendisine ait IBAN numarasını yazacak ve "kabul ediyorum" butonunu tıkladıktan sonra işlem tamamlamış olacaktır.
4-Bu işlemleri tamamlayanların ücret iadeleri en geç üç iş günü içerisinde girdikleri TR IBAN nolarına aktarılacaktır.
5-Bu işlemleri yapma imkanı olmayan veya TR IBAN  hesapları bulunmayanlar ise, Korona tedbirlerinin kaldırılmasından sonra tespit edilecek tarihten sonra ücret iadelerini alabilecektir."

IBAN hesabına gönderilmesi için talepte bulunmak için lütfen tıklayınız...

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski

SponsorSponsor