DiniErkDiniErk


Sosyal medyada dolaşan "150 bin imam bir doktor etmiyor şeklinde yorumlara" tokat gibi cevap Din Bir Sen Van il başkanı Halit Tuci'den geldi.Din Bir Sen Van il başkanı Halit Tuci, "Son bir hafta içinde Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve din görevlilerimize karalamaya yönelik başlatılan siber bir saldırıya uğramaktayız. Yaşanan olayları hepimizi derinden üzmektedir; ancak Türkiye’nin parlak geleceğine duyduğumuz inancı değiştirmemektedir. Bu inançla, ülkemizin karşı karşıya kaldığı tüm zorlukları aşabilmek için, diyanet işleri başkanlığı dünyasının önemli bir parçası Din-bir-Sen üyeleri din görevlileri olarak, işimizin başında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Türkiye’nin bu zorlu günleri aşması için sorumluluk almaya ve katkı sağlamaya, bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de, aynı kararlılıkla devam edeceğiz; çünkü bizler, ülkemizin birlik ve beraberlikle, corona virüsü üstesinden gelecek güce ve kararlılığa sahip olduğuna inanıyoruz.
Örneğin: Diyanette harcadığınız parayı sağlığa harcasaydınız her kesin özel doktoru olurdu diyen şizofren.
Örneğin: Salgın bize gösterdi 150 bin imam bir doktor etmiyor şeklinde yorumlara sözümüz şudur
Avrupa'da 150 bin imam mi vardıda virüs bu kadar yayıldı,
Salgın bize gösterdi ki deyip, dine saldıran ahmaklar diyorum ki;
"150 bin imam bir doktor etmiyor"
Peki,
500 bin mimar ve Mühendis
650 bin asker
110 bin avukat da bir doktor etmiyor.
Tersten bakarsak,
Terörle mücadelede 150 bin doktor da bir asker etmiyor.
İtalya’daki ölü sayısı
4 bin 32 ile Çin'i bile geçti..
Ama hiç bir Hıristiyan;
"100 papaz 1 doktor etmiyor" diyerek kendi dinini aşağılamadı.. Biz de ki hainler dışında..
Cumhuriyet Savcılarımızı Göreve Çağırıyoruz.
"Bu açıklamaları şiddetle kınıyoruz biran önce tövbe etmeye ve özür dilemeye davet ediyoruz" diye ifade eden Tuci , şunları söyledi, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın görevlerinden biride İslam dinin anlaşılması, anlatılması ve değerlerimize sahip çıkmaktır. Ülkemizde diyanet işleri ve din görevlerimizi da İslami insani ve vicdani bir açıklama yaparak sorumluluğunu yerine getirmiştir. Fakat Sözde sosyal medya trolleri  Diyanet işleri başkanlığı faaliyetleri çaptırarak farklı bir algı oluşturmaya çalışmıştır. Bu tarz bir dil sarf etmek Diyanet İşleri Başkanlığına, bu ülke coğrafyasına İslam dinine saldırıdan başka bir şey değildir."
Kimi Başkanlığımız hakkında ise iğrenç ve alçakça iddialar yayılmaya çalışılmaktadır.Bu menfur saldırının izinin sürülüp hakaret ve iftiralarda bulunanların cezalandırılması için hukuki girişimde bulunacağımızı kamyonunun bilmesini önemle duyulur."dedi.

VAN GAZETESİ

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski

SponsorSponsor