DiniErkDiniErk


Mısır’ın önde gelen kârisi Ahmed Nueyne Dünya Kur'an Akademisi'ni kurma planına değinerek bu projenin korona krizinden sonra uygulanacağını söyledi.Mısır’ın önde gelen kârisi Ahmed Nueyne Mısır’ın birinci kanalı "Al-Tasa'a" programı ile telefon görüşmesinde ‘’ Mısır'ın tilavette birçok yeteneği var birinin onların elinden tutarak onlara yardım etmesi gerekiyor. Kur’an ezberi ve güzel seslerin sahiplerini eğitmek için küresel bir akademi kurmayı amaçlayan  proje üzerinde çalışıyorum ve Mısırlı işadamlarından biri bu projede işbirliği yapıyor.’’ dedi.

Nueyne bu akademinin bir dizi yetenekli ve güçlü kâriler neslini eğitme konusunu gündeme getirdiğini korona krizinden sonra programların hayata geçirileceğini ifade etti.

Ramazan vesilesiyle Kahire'deki Amr İbn As Camii'nde Teravih namazının ilk kârisi olan Ahmed Nueyne, ‘’ Bu camide Teravih namazı kılarken  kendimi iyi ve güzel hissettim. Program sağlık önlemlerine uygun olarak gerçekleştirildi. Namazda maske taktım  ve yanımda el spreyi bulundurdum. Umarım bu program koronavirüsü ortadan kaldırmak için iyi bir açılış olur. ’’ dedi.


Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski

SponsorSponsor