DiniErk


Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 975 lira, yurt dışında 825 lira olarak belirlendiğini açıkladı. Geçen yıla göre kurban fiyatları %10 -14 arasında fark yapmış oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) ortaklaşa düzenlediği toplantıda, 2020 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 975, yurt dışında 825 lira olarak belirlendiğini bildirdi. Geçen yıl açıklanan rakamlara göre yurt içinde kurban fiyatları %10 artarken yurt dışı için kurban bedelleri %14 oranında artmış oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü “2020 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı”, TDV Kocatepe Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yapılan açıklamada,  2019 yılında Türkiye Diyanet Vakfı’na emanet edilen 453 bin 560 hisse kurbanın yurt içinde il ve ilçeler olmak üzere 424 kesim noktasında, yurt dışında 149 ülkenin 423 bölgesinde bizzat gönüllü ve görevlilerin nezaretinde kesildiği ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığı kaydedildi.

Toplantının ardından vekaletle kurban kesim programında görev alacak 7 kıtayı temsilen 7 kişi sahneye alındı..


Toplantıya, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Başkanlığın üst düzey yöneticileri, TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İhsan Açık ve çok sayıda TDV gönüllüsü katıldı.

Diyanet, 2019 yılında vekaletle kurban kesim bedeli yurt içinde 890, yurt dışında ise 725 TL olarak belirlemişti. ( Detaylar için tıklayınız)

DİKKAT : KURBAN KURUMLARA KESİLMEDEN VERİLMEZ KONU İLGİLİ YAZILAR AŞAĞIDADIR

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski

SponsorSponsor