DiniErk

Suudi yetkililer, Corona kısıtlamalarını hafifleterek Müslümanların Umre ibadetlerini gerçekleştirmeleri için kara, deniz ve hava geçişlerini yeniden açarak Suudi Arabistan'a girmelerine izin vermeyi planlıyor. 

Resmi Suudi haber ajansının bildirdiğine göre, Suudi İçişleri Bakanlığı'ndaki bir yetkili, uluslararası hava yolculuğundaki kısıtlamaların 15 Eylül 2020'den itibaren kademeli olarak kaldırıldığını açıkladı.
Bu, bazı Suudi vatandaşlarının yurtdışına seyahat etmesine izin vermek için yapılacak. Ayrıca 1 Ocak 2021'e kadar bu kısıtlamanın kaldırılması tüm Suudi vatandaşlarını kapsayacak.
Havayolu seyahatleri ile ilgili yasaklar tamamıyla kalktığında  Suudi yetkililerin Umre merasimine korona kısıtlamalarındaki değişikliklere göre kademeli olarak yapılmasına izin vereceğini ortaya koydu.
Yapılan açıklamada, kendi vatandaşları için kademeli ve kontrollü bir umre yapma imkanı tanınacak. Daha sonra belirli şartlar dahilinde yurt dışından gelecek taleplere göre ve yine az sayıda Müslümanın umre yapabilşmesine imkan tanıyacak organizasyon yapılacağını duyurdu
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, tüm seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasına ilişkin belirlenen tarih, 1 -10 Aralık 2020 günlerinde olacak

haber / DiniErk

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski

SponsorSponsor