DiniErk

İneğe tapmalarıyla meşhur olan Hindu inancına sahip bir kişi, yapılacak olan camiye yardım yaparak bir ilki gerçekleştirdi.

Times of India sitesine göre, Ayudia'da bir cami, kütüphane ve müze inşa etmek için Sünni bağış kurulu tarafından kurulan Hindu-İslam Kültür Vakfı (IICF), şu açıklamada bulundu: Lucknow Üniversitesi Hukuk Fakültesi'den bir Hindu çalışan ilk mali yardımı yaptı.

Rohit Srivastava adlı bir Hindu çalışan, cami ve kültür kompleksinin inşasına yardımcı olmak için 21.000 rupi (286 dolar) bağışladı.

Srivastava Times of India'ya "Ben inançların birliğine inanan ve dini engellerin ortadan kalktığı bir nesle aitim. Müslüman arkadaşlarım olmadan Holi veya Diwali (Hindu bayramları) kutlamıyorum ve onlarda Fıtır bayramını bensiz kutlamıyorlar. Bu sadece benim için doğru değil, Hindistan'daki binlerce Hindu ve Müslümanın hikayesi. Ailelerimiz bize din adına yoldan çıkmayı asla öğretmedi. Hindu toplumu üyelerini, tüm Müslümanların kardeşimiz olduğu mesajını hatırlamaları için camiye yardım etmeye çağırıyorum.’’ dedi.

Cami sözcüsü Athar Hüseyin Times of India'ya verdiği röportajda şunları söyledi: Caminin inşası için ilk yardım Hindu bir kardeş tarafından sağlandı ve bu Hindu-İslam kültürünün bir örneğidir. 

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski

SponsorSponsor