Haber GÖNDER - DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Son Haberler

DiniErk Haber - Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Sesi

Din ve Diyanet Dünyasının Özgür Haber Sitesi

Post Top Ad

Haber GÖNDERDiniErkHaber
 sitesine muhabir / konuk yazar olarak katkıda bulunmak ister misiniz?

DiniErkHaber, Diyanet çalışanlarının sesi olmak amacıyla yola çıkmış, tamamen gönüllülük esasına bağlı çalışan bir grup insan tarafından kurulmuş bir oluşumdur.

DiniErkHaber haber sitesidir.

DiniErkHaber’de muhabir / konuk olmak istiyorsanız  yayınlanmak üzere hazırladığınız bir yazıyı bize göndermeniz yeterli.

Muhabir / konuk yazar adayı olmayı planlıyorsanız,  başvuru yapmadan önce  aşağıdaki sık sorulan soruları dikkatlice okumanızı öneririz.

Makaleler halkın anlayabileceği nitelikte yalın ve anlaşılır olması gereklidir.

Eğitici ve bilgi verici özellikte olması
Siyasi görüşlerden uzak olması
Bilgilerin doğru ve tutarlı olması
Reklam niteliği taşımaması

Kamu kurum, kuruluş ve cemaat ve tarikatları hedef alan, hakaret içeren yazıları kesinlikle kabul etmiyoruz.

Yazılarınıza mutlaka ad soyad telefon no , isterseniz vesikalık fotoğraf ve kısa bir özgeçmiş ekleyebilirsiniz

Konuk Yazarlık Hakkındaki Sık Sorulan Sorular:

Yazımı hazırladım, yayınlanırsa ne kadar ücret alacağım?

DiniErkHaber kar amaçlı bir oluşum olmayıp,  tamamen gönüllülük esaslıdır. Kadrolu veya konuk yazarlara herhangi bir telif ücreti ödemesi yapılmamaktadır.

Yazımın telif hakları ne olacak?

DiniErkHaber web sitesinde  yayımlanan her tür içerik Creative Commons Atıf-Gayriticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası (CC BY-NC-ND 4.0) lisans koşulları altında yayınlamakta olup, lisans koşullarına uygun şekilde site ve yazarı referans gösterilmek kaydıyla paylaşılabilir, kopyalanabilir, gayri-ticari olarak çoğaltılıp dağıtılabilir ancak içeriği değiştirilemez.

Yazımı gönderince yayınlanacağı garanti mi?

DiniErkHaber ekibi olarak yayımlanan tüm yazıların belirli bir kalitenin üzerinde olmasına çalışıyoruz. Bu nedenle gerek kadrolu yazar, gerek konuk yazarlara ait tüm yazılar bilimsel içerik, dil ve üslup açısından denetlenmekte ve editör kontrolünden geçmektedir.

İçeriği veya anlatımı uygun bulunmayan ve ehli sünnet vel cemaat anlayışına ( Allah c.c ve Resulu Hz. Muhammed aleyhisselamın emir ve yasaklarına ) aykırı  olmayan yazılar yayına alınmaktadır.

Ancak her tür yazı başvurusu yayın kurulu tarafından titizlikle değerlendirilir ve konuk yazarlara geri bildirimde bulunulur. Yazarlarımız bu denetim sürecinden istifade ederek yazılarını geliştirebilir, editörlerle  yardımlaşarak yayına hazırlayabilirler.

Yazımı daha önce kendi blogumda yayınlamıştım, bir sorun olur mu?

Prensip olarak daha önce kişisel bloglar da dahil başka bir mecrada yayımlanmış yazıları DiniErkHaber’e kabul etmeyi düşünmüyoruz. Ne var ki güncelliğini koruyan ve son üç yıl içerisinde aktifliğini kaybetmiş, google sıralamalarında bulunmayacak yazıların yayınlanmasında fayda görürsek değerlendirmeyi de düşünüyoruz.

Yazım bitti, size nasıl iletebilirim?

Tamamlanmış yazınızda Microsoft Word (.doc veya .docx)  kullanabilirsiniz. Yazınızda görsel kullanacaksanız, yazı içine görselleri yerleştirmeli veya görsellerin yerini ayrıca belirtmelisiniz.

İnternet’te tam yazıma uygun bir resim buldum. Kullanabilir miyim?

Yazınızda kullandığınız resimlerin, şekillerin telif hakkı olmaması gerekmektedir. Meselâ kendi çektiğiniz fotoğrafları ya da kendi çizdiğiniz şekilleri kullanabilir, ya da Wikimedia Commons’ta veya aşağıdaki resimdeki gibi Flickr’da Creative Commons lisanslı eserler arasında arama yapabilirsiniz. Veya bir eserin sahibiyle temas kurarak dergimizde kullanılması için izin isteyebilirsiniz. Unutmayın, yazınızda kullandığınız  her resmin kaynağını ayrı ayrı bildirmeniz gerekli.

Haberleriniz, makaleleriniz ve fotoğraflarınız için adresimiz

 dinihabergentr@gmail.com

Saygılarımızla / DiniErkHaber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginizi Çekebilir